Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hijya Temizlik / Dış Cephe Temizliği / Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İdeal olarak bir konutun dış cephesi yılda iki kez yıkanmalıdır, ancak bu çoğu insan için önemsenecek bir görev değildir. Bu durum evinizin yada iş yerinizim imajını zedeler yada konutunuzun eski görünmesine neden olur. Dış cephe cam temizliği yaparak imajınıza güç katın.

Bugünkü makalemizde Dış cephe cam temizliğinde dikkat edilmesi geren unsurları anlatmaya çalışacağız. 

Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış  Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Birinci Husus; Keşiftir

Dış cephe cam temizliği yapılacak konutun, temizlik öncesi bir Diyarbakır temizlik şirketi uzmanı tarafından ön keşif yapılması gerekir. Keşfi yapılmayan konutun dış cephe temizliğinde birçok sıkıntılar ortaya çıkar. Temizliği yapılacak konutun kaplaması, kullanılacak vinçin pencerelere erişimi, hangi  platform ile temizliğin yapılacağı, temizlikçi sayısı, kullanılacak temizlik malzemesi gibi birden fazla etkenin profesyonel bir Diyarbakır temizlik şirketi uzmanı tarafından belirlenmesi gerekmekte olup bu aşamada müşteriye bilgi verilerek fiyatın belirlenmesi sağlanmalıdır.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Doğru Malzemelerin Kullanımı

Dış cephe temizliğinin kaliteli bir şekilde yapılması için uygun malzemelerin kullanılması şarttır. Silecekler, mikro fiber bezler, süngerler, kovalar, paspaslar ve uygun deterjanlar dış cephe temizliğinde olmazsa olmaza malzemeler arasındadır.

Mikro fiber Bezler : Silecekle sildiğiniz camda kalan su damlalarını kurutmak için temiz bir havluya veya tercihen mikrofiber bir beze ihtiyacın olacak. Mikro fiber bez tüy bırakmadığı için pamuklu havlulardan daha çok tercih edilir.

Sünger: Süngerler, daha küçük pencereleri ve pencere çerçevesindeki zor köşeleri temizlemek için kullanışlıdır.

Sabunlu Su Kovası: Pencerelerdeki kiri temizlemek için en iyi karışım, 7 litre su ve 2 yemek kaşığı çamaşır deterjanı olacaktır. Ne kadar az köpük olursa pencereleriniz o kadar iyi temizlenir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

Doğru dış cephe cam temizliği söz konusu olduğunda, yapmaktan kaçınmak isteyeceğiniz birkaç şey vardır:

Öncelikle, dış cephelerdeki camları temizlemek için gerekli tüm malzemelere sahip olduğunuzdan emin olun. Camları temizlemek için bol miktarda mikro fiber beze ihtiyacınız olacak. Bir kovada birkaç damla bulaşık deterjanı ılık suyla karıştırın. Kendi başınıza ulaşamayacağınız kadar yüksek olabilecek camları temizlemek için hızlı bir paspas kullanabilirsiniz.

Üstten başlayarak yapılmalı: Birinci kat pencerelerinden başlayıp yukarı çıkarsanız, başlangıçta yaptığınız işi hemen mahvedersiniz. Pencereleri yukarıdan başlayarak temizlemesiniz.

Aynı yönde temizleyin: Camları silecekle çekerken, dış kısımları bir yandan diğer yana yıkayın ve iç kısımları dikey olarak yıkayın. Bu şekilde, sonunda çizgileri iki kez kontrol ettiğinizde, çizginin pencerenin hangi tarafında olduğunu bilirsiniz.

Silecek Kullanımı: Sileceğinizi kullanmak söz konusu olduğunda en iyi teknik, pencerenin üstünden başlamak ve düz, tekil hareketlerle çalışmaktır. Bir bölmeyi bitirdiğinizde, bir sonraki bölmeye geçmeden önce sileceği mikro fiber bir bezle silin.

Durulama: Camları sabun, su ve temiz bir havluyla yıkayarak başlayın. Havluyu damlamayacak ama ıslak olacak şekilde sıkın ve pencereyi ovalayın. Pencerenin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak, birkaç kez üzerinden geçmeniz gerekebilir.

Kurulama: Köpükleri çıkarmak için sileceği kullanmayı bitirdikten sonra, camların kenarlarında ve tabanda biriken suyu kurutmak için bir bez kullanın. Çerçevelerin kenarlarında ve köşelerinde kalan suyu silmek için kuru bir mikro fiber bez kullanın.

Son olarak, pencerelerinizde çizgiler olup olmadığını kontrol edin. Birkaç tane görürseniz, çizgileri silmek için bezinizi kullanın. Pencere pervazını kurutmak için bezinizi kullanın.

Hijya Temizlik; dış cephe cam temizliği hizmetlerinde Diyarbakır’da aktif olarak hizmet vermektedir. Ayrıca şirketimiz hizmetleri hakkında Google Benim İşletmem sayfamızdan da bilgi alabilirsiniz.