Diyarbakır’da Ev Temizliği Fiyatları Nedir ?

Hijya Temizlik / Ev Temizliği / Diyarbakır’da Ev Temizliği Fiyatları Nedir ?
Yayınlanma Tarihi: 17 Ekim 202025 Kasım 2020 » Kategori: Ev Temizliği

Diyarbakır’da ortalama ev temizliği fiyatı, ev temizliği başına günlük 250 ila 350 TL arasındadır. Toplam fiyat, evin büyüklüğüne, temizlik türüne ve nerede yaşadığınıza bağlıdır. Dört odalı, 200 metrekarelik bir evin temizliği ortalama olarak 250 ila 350 TL tutarken, iki odalı bir dairenin temizliği 150 ila 200 TL’den başlıyor . Koltuk temizliği, duvar temizliği veya inşaat sonrası temizliği maliyeti artıracaktır.

Diyarbakır'da Ev Temizliği Maliyeti Nedir ?
Diyarbakır’da Ev Temizliği Maliyeti Nedir ?

Ev temizlik fiyat listesi

Diyarbakır temizlik şirketleri, metrekare, oda başına fiyat veya saatlik fiyata göre ücretlendirilir. Her iş benzersiz olduğundan, çoğu profesyonel, bir inceleme yaptıktan sonra yalnızca son bir fiyat teklifi verecektir.

Bu, yeni müşterilere, deneyimlere ve temizlik için gerekli tahmini süre ve işçiliğe dayalı olarak hizmetlerinin ne kadara mal olacağı konusunda genel bir fikir vermelerine olanak tanır. Örneğin, Diyarbakır’da bir ev temizleyicisi olan Hijya Temizlik, müşterinin ihtiyaç duyduğu temizlik düzeyine göre üç aşamalı temizlik hizmetleri için ortalama başlangıç ​​oranları sunar:

Küçük ev veya apartman temizliği (2 odalı) başlangıç ​​fiyatları:

Standart Temizlik150 TL
Detaylı temizlik (Duvar temizliği, Koltuk Temizliği)200 TL

Orta ölçekli ev veya apartman temizliği (4 odali) başlangıç ​​fiyatları:

Standart Temizlik250 TL
Detaylı temizlik350 TL

Metrekare başına fiyat

Çoğu Diyarbakır ev temizliği şirketi, saatlik veya oda ve banyo sayısına göre ücret alır, ancak bazıları metre kare üzerinden ücret alır. Ne kadar kare görüntü temizlenecek olursa, genel maliyetleriniz o kadar yüksek olacaktır. Bir şirket, sağladıkları temizlik hizmetinin türüne bağlı olarak metrekare başına farklı ücretler talep edebilir.

Diyarbakır’da bir temizlik şirketi, standart temizlik için metrekare başına 1 tl ve detaylı temizlik için metre kare başına 2 TL alıyor. 200 metrekarelik bir ev 200 TL’ye, Detaylı bir temizlik 400 TL’ye  mal olacaktır.

Ev temizliği türleri

 • Standart temizlik: Süpürme, paspaslama, vakumlama, toz alma ve pencereleri temizleme
 • Detaylı temizlik : Yatak odalarında, banyolarda, yaşam alanlarında ve mutfaktaki daha derin kiri temizler . Derinlemesine temizlik ayrıca buzdolapları, lambalar, pencereler ve ulaşılması zor diğer alanları da içerebilir.
 • Taşınma temizliği: Bu hizmet, duvarları, dolapları ve taşındığınızdan beri temizlemediğiniz diğer alanları içeren tam bir temizlik ile evinizi veya dairenizi taşınmaya hazır hale getirir.
 • Olay sonrası temizlik: Bir etkinlik veya partiden sonra tam bir temizlik: Kirli bulaşıkları temizlemek, yaşam alanını temizlemek ve çöpü çıkarmak genellikle dahildir.
ev temizliği türleri
ev temizliği türleri

Hayatınızda neler olduğuna bağlı olarak, farklı zamanlarda farklı ev temizliği hizmetlerine ihtiyacınız olabilir. Detaylı ev temizliği, yıllık bahar temizliğiniz için veya toz her yerde olduğunda ev sonrası yeniden modelleme için iyi bir seçimdir. Etkinlik temizliği mükemmeldir, büyük bir olaydan önce evi şekillendirmenize veya bir olaydan sonra tekrar şekle sokmanıza yardımcı olabilir. Taşınma temizliği, dairenizi veya evinizi temiz bir sayfa haline getirin ve depozitonuzu geri almanızı sağlayarak harika bir yatırım getirisi sunabilir.

Profesyoneller için temizlik işi ne kadar az yoğun olursa, size maliyeti o kadar düşük olur. Herhangi bir özel promosyonun olmaması durumunda, standart bir ev temizlik hizmeti her zaman en ucuz olanıdır ve derinlemesine temizlik veya taşınma temizliği genellikle en pahalıya mal olur.

Diyarbakır temizlik şirketleri belirli hizmetleri farklı şekilde sınıflandırabilir, bu nedenle işe başlamadan önce temizlik şirketiyle her temizlik işinin ayrıntılarını her zaman gözden geçirin ve özel istekler için fiyatları sorun. Günün ve genel temizlik saatinin ve hangi görevlerin ele alınacağının ana hatlarını içeren yazılı sözleşmenizin bir kopyasını aldığınızdan emin olun.

Taşınma temizliği fiyatları nedir?

3 odalı bir ev için temizlik ücreti ortalama 250-300 TL’dir . Temizlikçiler halı lekelerini veya duvar izlerini çıkarmak için fazladan zaman harcamak zorunda kalırsa maliyet daha yüksek olacaktır.

Çevre dostu temizlik malzemelerinin fiyatları

Birçok Diyarbakır ev temizlik şirketi, çevre ve insanlar için daha kolay olan yeşil ürünleri kullanarak hizmet vermektedir. Çevre dostu malzemeler için geçerli oran, temizlik başına ekstra 10  veya 20 TL ‘dir.

Çevre dostu temizlik ürünleri
Çevre dostu temizlik ürünleri

Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) göre, birçok temizlik ürününün, özellikle de endüstriyel dayanıklı temizlik ürünlerinin yetişkinlere, çocuklara ve çevreye zararlı toksik kimyasallar içerdiği bilinmektedir. Aslında, EPA’ya göre “temizlik ürünleri çeşitli sağlık ve çevre sorunları ortaya çıkarabilir. Göz, cilt veya solunum tahrişi veya diğer insan sağlığı sorunları ile ilişkili kimyasallar içerebilirler”. Bu, yeşil bir Diyarbakır temizlik şirketi seçmeyi özellikle çekici kılar, özellikle de küçük bir çocuğunuz varsa veya evde bağışıklık sistemi zayıflamış biri varsa. Her gün doğrudan ürünlerle çalışan temizlikçilerin sağlığı için de daha iyidir. Yalnızca yeşil olan veya seçenek olarak yeşil ürünler sunan bir Diyarbakır temizlik şirketi ile  çalışmayı tercih ederseniz biraz daha yüksek fiyatlar ödeyebilirsiniz.

Ev temizlik hizmetlerinin fiyatını neler etkiler?

Diyarbakır temizlik şirketleri personellerini işe almanın maliyeti, evinizin ne kadar büyük olduğuna (kaç metre kare), kaç odanız olduğuna, evinizin ne kadar kapsamlı bir temizliğe ihtiyacı olduğuna, kaç banyonuz olduğuna ve yerinizin ne sıklıkla temizlenmesini istediğinize bağlı olabilir. Banyo sayısı ev temizlik fiyatınızı artıracaktır çünkü banyolar daha kirli ve evinizin diğer bölümlerine göre daha fazla temizlik gerektirir. Ev büyüklüğü her zaman maliyeti etkiler, ancak düzenli olarak olağanüstü bir karmaşa yaratırsanız, maliyetiniz küçük bir alan için bile ziyaretler arasında daha temiz tutulan daha büyük bir eve göre daha yüksek olabilir.

Coğrafi konum, ev temizliği için ne kadar ödeyeceğiniz konusunda da rol oynar. Yüksek maliyetli bölgelerdeki ev temizlik şirketlerinin tahsil ettiği maliyetler, daha yüksek sigorta oranlarını, şirket araçlarını kullanma maliyetlerini, daha yüksek işçilik oranlarını ve daha fazlasını oluşturur.

Birçok Diyarbakır temizlik şirketi ayrıca çevre dostu temizleyiciler, halı temizliği ve iki haftada bir temizlik paketleri veya inşaat sonrası temizlik için özel fiyatlar gibi özel hizmetler sunmaktadır. Çoğu temizleyici, kapsamlı bir temizlik için ücretsiz tahminler sunar ve ek hizmet fiyatlarını ayrıntılı olarak belirtir.

Harika bir ev temizleyicisi nasıl kiralanır

 • Tavsiyeler isteyin. Zaman içinde aynı temizlik hizmetini kullanan arkadaşlardan tavsiye isteyin.
 • Gümrüklü ve sigortalı bir Diyarbakır temizlik şirketi seçin. Bu, hırsızlık veya hasar durumunda sizi ve mülkünüzü korur.
 • Lisanslı bir Diyarbakır temizlik şirketi kiralayın. Bu, bir işletme olarak faaliyet göstermek için yasal olarak kayıtlı oldukları anlamına gelir.
 • İnceleme isteyin. Temizlik şirketinin harika işler yaptığını bilmeniz için mevcut ve eski müşteri incelemelerine bakın.
 • Bir telefon görüşmesi yapın. Onlara ne kadar süredir iş hayatında olduklarını sorun ve öneriler isteyin.
 • Fiyatları karşılaştır. Çılgınca düşük bir fiyat sunan bir şirket yasal olarak faaliyet göstermiyor olabilir.
 • Bir ilişki geliştirin. Daha büyük bir şirketle çalışıyorsanız, her seferinde aynı ekibin gelmesini isteyin. Bu tutarlılık ve hesap verebilirlik yaratır.
 • Hırsızlığı önleyin. Mücevher, nakit ve kredi kartı gibi değerli eşyalarınızı kilitleyin.
 • Güvenliği düşünün. Tek kullanımlık kodlara sahip elektronik kilitler, ev temizleme hizmetlerinin evinize erişmesini sağlarken aynı zamanda gizliliğinizi korumak için kullanışlıdır.
 • Müşteri yorumlarını okuyun. Sizin için doğru ev temizlik hizmetini seçtiğinizden emin olmak için incelemeler isteyin ve referansları takip edin.
 • Uygun bir fiyat üzerinde anlaşın Evinizin nasıl temizlenmesini istediğinizi tartışın ve makul bir fiyat belirlemek için temizlikçinizle birlikte çalışın.

Bireysel ev temizlikçisi ile Diyarbakır temizlik şirketi arasındaki farklar

Bireysel ev temizleyicileri genellikle ev temizlik şirketlerinden daha az ücret alır. Daha büyük Diyarbakır temizlik şirketleri genellikle daha standartlaştırılmış fiyatlandırma modellerine sahiptir, daha çok bağlı ve sigortalı olur ve genellikle çalışanlarının geçmişini kontrol eder. Bir şirketle çalışmanın rahatlığı ve güveninin maliyete değer olduğuna karar verebilirsiniz.

Bireysel ev temizlikçisi
Bireysel ev temizlikçisi

Birçok Diyarbakır temizlik şirketleri personeli, şirket arabaları için üniformaları ve bir müşterinin evini temizlemek için standart prosedürleri vardır. Daha gayri resmi faaliyet gösteren bir kişiye göre daha büyük bir şirketle yazılı sözleşme alma olasılığınız daha yüksektir. Daha büyük bir şirketin resmi yapısı ve süreçleri, iş yapmak için daha yüksek bir maliyetle sonuçlanabilir ve bu da müşteriler için daha yüksek fiyatlara dönüşebilir. Bununla birlikte, daha büyük bir şirket, ek maliyete değeceğini düşünebileceğiniz bir uygulama aracılığıyla planlama gibi daha kullanışlı hizmetlere de sahip olabilir. Birçok Diyarbakır temizlik şirketi hem konut hem de ticari temizlik yapmaktadır, bu nedenle ev temizliği istediğinizi belirttiğinizden emin olun.

Birçok ev temizleyicisinin belirli fiyat noktalarında ne yaptıklarına dair hazır kontrol listeleri gibi resmi sistemleri olmasa da, ne istediğinizi sormakta tereddüt etmeyin. İsterseniz çoğu küçük işletme sizinle daha yapısal bir şekilde çalışmaktan mutluluk duyar. Teklif vermeseler bile, bireysel yüklenicinizle yazılı bir anlaşma istemek her zaman akıllıca olacaktır. Bu, hizmetlerin maliyetini, fiyata hangi özel temizlik görevlerinin dahil edildiğini, temizlenmeleri planlanan gün ve saatleri ve önemli bulduğunuz diğer ayrıntıları içerebilir. En iyi çalışma ilişkileri her zaman net iletişime ve açıkça ifade edilmiş beklentilere dayanır.

Ev temizliğinde nasıl tasarruf edilir

Ev temizliğinde tasarruf etmek için kullanabileceğiniz üç kolay ipucu:

 • Düzenli temizlik yapın. Ayda bir yerine haftada bir veya iki haftada bir hizmete kaydolursanız oranlar daha düşük olabilir.
 • Kendi malzemelerinizi satın alın. Kendi temizlik malzemelerinizi sağlayarak temizlik başına 50-70 TL tasarruf edebilirsiniz.
 • Yalnızca belirli hizmetleri seçin. Çamaşır yıkama, toz alma veya pencere temizleme gibi hizmetleri hariç tutmak, temizleyicilere zaman kazandırabilir ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Hizmetçime bahşiş vermeli miyim?

Müşteriler, ev temizleyicilere bahşiş verilip verilmeyeceği konusunda bölünmüş durumda. Bireysel temizlikçiler% 10-15 bahşiş bekleyebilir, ancak müşteri hizmet kalitesine göre karar vermelidir.

Düzenli ev temizliğinin faydaları

Profesyonel bir ev temizlik hizmeti almak stresi önleyebilir, iç mekandaki tahriş edici maddelerin neden olduğu alerjileri kontrol etmeye yardımcı olabilir ve mutlu, sağlıklı bir yuva yaratabilir.

Düzenli ev temizliğinin faydaları
Düzenli ev temizliğinin faydaları

Ev temizliği, çok fazla toz ve kir, tüm o ağır temizlik ekipmanı ve gereken süre ile gerçek bir angarya olabilir – çalışmak, çocuklarınıza bakmak, seyahat etmek veya gönüllü olmak için harcamanız gereken zaman. Herhangi bir hareketlilik sorununuz varsa, bu ek bir zorluktur. Ve bunu bir kez yapıp bitiremezsiniz; Eviniz tekrar tekrar temizlik talep ediyor.

Neyse ki, düzenli temizlik hizmetleri artık ulaşılamaz bir lüks değil. Aslında, haftalık temizlik hizmeti veya hizmetçi hizmetinde düzenli olarak bütçe ayırmak, geri aldığınız ek özgürlük ve zaman için yatırıma değer olabilir.

Size yakın bir ev temizlikçisi bulun

İster tek seferlik bir temizlik hizmetine ihtiyacınız olsun, ister yinelenen bir hizmet ayarlamak istiyorsanız, her tür mülk için profesyonel ev temizliği mevcuttur. Özel evler, kiralık mülkler, çok üniteli binalar, işletmeler, kiralık taşınma veya taşınmalar, satılık evler, etkinlik ve parti temizliği ve çok daha fazlasını idare etmek için bir ev temizleyicisi kiralayın. Bölgenizdeki en iyi ev temizleyicilerini bulmak için aramanızı google ile başlatın .