Günlük Ev Temizliği Listesi

Hijya Temizlik / Ev Temizliği / Günlük Ev Temizliği Listesi
Yayınlanma Tarihi: 14 Kasım 202025 Kasım 2020 » Kategori: Ev Temizliği

İşe gitmek, eve gitmek, akşam yemeği yapmak, çocuklara ev ödevlerinde yardım etmek, çocukları yatağa yatırmak ve kendinizi teslim etmeden önce biraz sıkmak arasında temizlik için zaman yok. Bunun sadece düşüncesi sizi halihazırda olduğunuzdan daha fazla yoruyor.

İyi haber şu ki, her gece tüm evinizi fırçalamak zorunda değilsiniz. Mikropları ve bakterileri azaltmak için sadece küçük şeylerin üzerinden geçmeniz gerekir. Yada işi bir profesyonele bırakmak istiyorsanız Diyarbakır ev temizliği şirketi Hijya Temizlik ile iletişime geçin.

İşte günlük ev temizliği listesi, işlerin daha hızlı ilerlemesi için kullanabileceğiniz, böylece akşamınızın tadını çıkaracağınız kısma gidebilirsiniz.

Günlük Ev Temizliği Listesi
Günlük Ev Temizliği Listesi

1. Kendinizi Başarıya Hazırlayın

Ev temizliği, işten ayrılmak için kullanabileceğiniz zaman alır, ancak bu acı verici olması gerektiği anlamına gelmez. Bir şeyleri silerken en sevdiğiniz şarkıları dinleyerek dinlemeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Artık güzel bir melodiniz olduğuna göre, bir çöp poşeti kapma ve sadece genel dağınıklığı temizleme zamanı. Büyük çöp parçalarını toplayın.

Bu yoldan çıktığında, çocuğunuzun oyuncaklarını alın ve onları bir kenara koyun (veya yapmalarını sağlayın). Aileniz ayakkabılarını çıkarmaktan suçluysa, onları uygun yerlerine koyun.

Odanın her yerine kıyafetlerini dağıtmaktan mı suçlusun? Onları bir askıya atın ve dolabınıza koyun. Artık zeminler temizlendiğine göre, yapılması gereken şeylere odaklanabilirsiniz.

2. Mutfak Temizliği

Dağınıklıktan kurtulduktan sonra, ilk odanızın üstesinden geleceksiniz. Mutfak. Mutfakta en çok bakteri vardır, ancak bu temizlemenin zor olduğu anlamına gelmez.

Akşam yemeğini pişirirken bir taşla iki kuşu fırçalayarak alt edebilirsiniz. Bulaşık makinesindeki temiz bulaşıkları boşaltın ve kirli olanlarla birlikte yeniden yükleyin. Yapışmış yiyeceklerden kurtulmak için lavabonuzu bir süngerle silin.

Mikrofiber bir bez alın ve yemek pişirmek için sobayı kullanmadığınız sürece mutfak tezgahınızın ve ocağınızın üzerinden geçin. Bu durumda, daha sonra geri dönebilirsiniz.

Mutfağı gün boyunca ne kadar çok kullanırsanız, o kadar düzensizleşir. Köpek oturma odasından bir oyuncak getirdi, çocuklarınız öğle yemeği için sandviç yaptıklarında ekmeği geri koymadılar. Mutfakta olmaması gereken herhangi bir şeyi çıkarmak için bir dakikanızı ayırın ve dişlerinizi düzeltin. tezgahlar.

El havluları oldukça kirlenebilir. Bakterilerden kaçınmak için bunlardan bir grup satın alın ve her gün değiş tokuş edin. Spotları yerleri süpürün ve yapışkan olan her şeyi silin.

3. Banyo Temizliği

Banyo genellikle evdeki en küçük oda olduğu için temizlenmesi en kolay olanlardan biridir. İhtiyacınız olan tek şey, tüm odanın bakımı için nemli bir kağıt havlu ve bir şişe temizleyicidir.

Tezgahı, aynayı ve lavaboyu hızlı bir şekilde silmek, bakteri paketlemesi göndermek için yeterli olacaktır. Bizi yanlış anlamayın, sonunda tuvaleti , duşu ve yerleri fırçalamanız gerekecek, ancak bunu her gün yapmak biraz aşırı.

Sepete girmeyen kirli çamaşırları veya havluları alın ve ait oldukları yere koyun. Havlular yalnızca bir kez kullanılmışsa, kuruması için tekrar havlu çubuğuna asın. Bu şekilde tekrar kullanılabilirler.

Havlularınızı ne kadar sık ​​yıkarsanız, sonuçta o kadar uzun süre dayanırlar. Tezgahtan herhangi bir makyaj, fırça veya diğer dağınıklığı alın ve oturma odasına geçmeden önce gittiği yere koyun.

4. Salon Temizliği

Oturma odasını temizlemek, hızlı karışıklıkların üstesinden gelmekle ilgilidir. Battaniyelerinizi katlayın ve düzgünce kanepeye yerleştirin. Dekoratif yastıkları kabartın, böylece rahat ve güzel görünürler.

Her gün  elektrikli süpürge yapmak zorunda değilsiniz, ancak herhangi bir kir veya kırıntı fark ederseniz küçük bir el süpürgesiyle halı ve koltuğun üzerinden geçmelisiniz .

Sehpanızın üzerinde dergi veya kitap bulundurursanız, yerlerinden çıkmamaları için onları düzeltin. Masada olmaması gereken her şeyi saklayın ve hızlıca silin.

5. Yatak Odası Temizliği

Dikkat etmeniz gereken son nokta yatak odanızdır. Çok fazla şey yapmanıza gerek yok ama biraz düzeltmeniz gerekiyor. Dağınık bir odada iyi bir gece uykusu çekmek zordur.

Her sabah yataktan kalktığınızda başarmalısınız . Hepimiz çamaşır yıkamaktan ve sonra bütün hafta sepette bekletmekten suçluyuz. Devam et ve onu kaldır ki seni alay etmeyecek.

Komodininizde herhangi bir çöp varsa (gece su şişeleri, size bakıyoruz), çöp sepetine götürün. Masanın üzerinde okumaktan hoşlandığın bir kitabın var mı? Yatma vaktine kadar uzak durması için bir çekmeceye koyun.

Bu Günlük Ev Temizliği Kontrol Listesiyle İşleri Düzenli Tutun

Sıkışık bir gün geçirdiğinizde, evinizi temizlemek için zaman ayırmak zordur. Ancak bu günlük ev temizliği kontrol listesindeki alanları ihmal ederseniz görevler artmaya devam edecektir.

Her haftanın sonunda derinlemesine temizlik yapmak yerine her şeyi günde bir kez halletmek daha iyidir. Her şeyin üstünde kalın ve evinizi bakterilerden uzak tutun.

Basit şeyler için bile zamanınız yok mu? Merak etmeyin, sizin için halledebiliriz. Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik hizmetleri hakkında fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin .