Hızlı Ev Temizliği Teknikleri

Hijya Temizlik / Ev Temizliği / Hızlı Ev Temizliği Teknikleri
Yayınlanma Tarihi: 14 Kasım 202025 Kasım 2020 » Kategori: Ev Temizliği

Amerikan Temizleme Enstitüsüne göre, ev temizliği için her hafta 6 saat harcıyorsunuz. Ebeveyn iseniz, muhtemelen daha fazla harcıyorsunuzdur.

Temizlemenin zaman alıcı doğası sinir bozucudur. Daha da sinir bozucu olan şey, evinizi saatlerce süren sıkı çalışmalardan sonra tamamen lekesiz hale getirememektir.

Zamandan tasarruf etmenize yardımcı olmak ve evinizin nasıl temizleneceğini öğretmek için Diyarbakır temizlik şirketleri lideri Hijya Temizlik sizin için burada

Bu rehberle hızlı bir ev temizliği turuna çıkacağız ve size her oda için en iyi ev temizliği ipuçlarını vereceğiz !

Hızlı Ev Temizliği Teknikleri
Hızlı Ev Temizliği Teknikleri

Mutfak Temizleme Teknikleri

Mutfak temizliğini hızlandırmak için çok sayıda teknik vardır ve bunlar birkaç ortak ev eşyasına ihtiyaç duyar: limon, sirke ve kabartma tozu.

Limonlarla başlayalım!

Buzdolabınıza bir kase limon suyu veya içi yukarı bakacak şekilde kesilmiş bir limon koyun. Bu durum herhangi bir kötü kokuyu emecek ve buzdolabınızın taze kokmasını sağlayacaktır. Limon, değiştirilmeden birkaç gün buzdolabında bırakılabilir.

Kötü kokulara sebep olan bir diğer alan ise Çöp kutusu. Limonları buzdolabınızda kullandıktan sonra onları atmak yerine, çöpe atın ve o keskin kokusuyla çöp kutunuzun güzel kokmasını sağlayacaktır!

Daha taze bir mutfak kokusu için limonu kullandıktan sonra limonlarınızı leke çıkarıcı olarak kullanın!

Ayrıca mikrodalga fırınınıza birkaç dakika boyunca bir kase limon suyu koymak, mikrodalga fırınınızda biriken herhangi bir pisliği yumuşatabilir. Daha sonra yapmanız gereken tek şey mikrodalga fırınınızı bir sünger veya bezle silmektir.

Ayrıca lavabolara veya mutfak musluklarına doğrudan  limon sürmek oradaki lekeleri de çıkarabilir.

Son olarak, limonu tuzla eşleştirdiğinizde  kesme tahtalarının temizlenmesi çok daha kolay hale gelir. Daha sonra kesme tahtalarınızı fırçalayın ve inatçı lekelerin kaybolduğunu görün.

Şimdi sirke ve karbonattan bahsedelim.

Kendi kendini temizleme seçeneği yeterli olmadığında, bu ev eşyaları mükemmel fırın temizleme teknikleri sağlar. Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik, karbonat ve ılık suyla bir macun yapılmasını tavsiye ediyor. Kabartma tozu hamurunu fırının içine ve kapıların yanı sıra her yüzeyi kaplayacak şekilde uygulayacaksınız. Macunu bir gecede bırakın. Ertesi gün, tüm macunu kazıyacaksınız. İşi bitirmek için, fırınınızı pırıl pırıl bırakacak bir su ve sirke karışımı ile sileceksiniz!

Banyo Temizleme Teknikleri

Mutfağa uyguladığımız aynı ev eşyalarından bazıları banyoda kullanışlıdır.

Suyla seyreltildiğinde limon, banyo aynalarının yanı sıra duş kapılarının temizliğinde de kullanılabilir. Ayna lekesi yerine sisle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, ince bir tıraş kremi tabakası sürmek ve ardından onu çıkarmak, buhar birikimini azaltmanın yararlı bir yoludur.

Birikmeyi gidermek için duş başlıklarınızı ve banyo musluklarınızı sirke ile ıslatın.

Musluklarınız temizse, ancak duş perdeleriniz küfle kaplıysa, bunun için de bir tekniğimiz var! Duş perdenizi alın ve çamaşır makinesinin içinden geçirin. Yıkama programı için çamaşır deterjanı, kabartma tozu ve sirke ekleyin ve kurumasını bekleyin.

Tuvaletleri temizlerken karbonat kullandığınızdan emin olun! Kullanmak için kaseye serpin ve en az 30 dakika bekletin. Ardından, kurutulmuş kabartma tozuna biraz sirke ekleyin ve fırçalayın!

Bu kombinasyon, zorlu lekeleri ve kokuları giderecektir.

Çamaşır Odası Teknikleri

Gitmeyen lekelerden cesaretiniz kırılırsa veya kendinizi uzun çamaşır yıkama sürecinden korkarken bulursanız, Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizliğin hazırlamış olduğu bu teknikler tam size göre.

Tebeşiri el altında tutmak, lekeleri önlemenin etkili bir yoludur. Mutfakta saklamanızı tavsiye ederim. Giysilerinize yağ sıçradığında, yıkayana kadar emmesi için üzerini biraz tebeşirle örtün.

Kurutma döngüsünün ilk 10-15 dakikası için giysilerinize kuru bir havlu ekleyin. Havlu fazladan nemi emerek giysilerinizi daha kısa sürede kurumaya bırakacaktır.

Çamaşırlara her kıyafet eklediğinizde, çoraplarınızı file çamaşır torbasına ayırın. Bu poşetleri düzgün bir şekilde temizlenecek çamaşırlara ekleyin. Katlama zamanı geldiğinde, çoraplarınızı eşleştirmeye çalışırken zaman kaybetmeyeceksiniz.

Böl beyazlar ve renkleri hafta boyunca kendinize bir yük önce onları ayıran zaman kazanmak için.

Ev Temizleme Teknikleri

Şimdi mutfak ve banyoyu tartıştığımıza göre – muhtemelen evin en zorlu kısımları, sizin için birkaç başka temizlik tekniklerini sunacağız!

Süpürgeliklerinizi temiz tutmakta hiç zorlandınız mı? Fırınınızı parlatan aynı alet, süpürgeliklerinizde harikalar yaratacaktır. Sirke ve su karışımı kullanın.

Tüm kiri ve kiri temizlemek için diz çöktükten sonra kurutucu çarşaflar kullanın!

Kurutma çarşaflarında, süpürgeliklerinize aktarabileceğiniz yapışmaz ve anti statik bileşenler bulunur! Bu, eve girecek tozu veya gelecekteki kiri uzaklaştıracak ve onları çok daha uzun süre temiz tutacaktır!

Toz, evinizde sıkça görülen bir suçtur ve her odada onunla mücadele etmeye hazırlıklı olmanız gerekir.

Süpürgeliklerinizde kullandığınız aynı kombinasyon, panjurlardaki tozu çıkarmak için kullanılabilir. Alternatif olarak, kumaş ve kumaş yüzeylerdeki tozu temizlemek için ekstra güçlü bant ve tiftik silindirleri deneyebilirsiniz.

Tüm temizlikleriniz için süngerler kullanıyorsanız, bunun için de bir tekniğimiz var!

Onları bir kase su ve limon suyuna batırın ve ardından birkaç dakika mikrodalgada pişirin. Kurutun ve tekrar kullanıma hazır hale getirin. Süngerler, basit bir temizlik için bulaşık makinesine de atılabilir!

Kendinize Zaman Kazanın

Bu temizleme programları, size zaman kazandırmak ve 6 saatlik temizlik ortalamasını azaltmak için tasarlanmıştır . Programınızda size daha fazla özgürlük sağlamak için evinizi ışıltılı bir şekilde bırakır ve temizlik arasındaki süreyi uzatır.

Mutfağınızı, banyonuzu veya evinizdeki diğer alanları hedefliyor olun, sizi bu teknikleri denemenizi tavsiye ediyorum!

Ancak, bazıları için bu temizleme hilelerini uygulamak yeterli olmayacaktır. Zamanınızdan gerçekten yararlanmak istiyorsanız, yardım istemeyi düşünün. Profesyonel temizlik hizmetleri için bugün Diyarbakır temizlik firmaları lideri Hijya Temizlik ile iletişime geçerek bir teklif isteyin !