Ofis Mobilyaları Temizleme İpuçları

Hijya Temizlik / Ofis Temizliği / Ofis Mobilyaları Temizleme İpuçları
Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 202025 Kasım 2020 » Kategori: Ofis Temizliği

Herhangi bir çalışma alanında üretkenlik önemlidir. Sıkı çalışma ve tutarlılık olmazsa, işiniz büyük olasılıkla aksar. İyi iş etiği, verimlilik ve yüksek üretkenlik, işletmenin büyümesine ve başarısına katkıda bulunan şeylerden sadece birkaçıdır. Bu yönler, diğer şeylerle birlikte mevcut olmadığında, işiniz büyük olasılıkla zarar görecektir.

Ancak, düşük verimlilik gibi sorunlar ortaya çıktığında, bu genellikle şirket içi bir sorundur. Yetersiz ekipman, çalışanların memnuniyetsizliği veya genel olarak sağlıksız veya kirli bir çalışma ortamı gibi faktörler, üretkenliğe zarar verebilecek şeylerden sadece birkaçıdır.

Ofis Mobilyaları Temizleme İpuçları
Ofis Mobilyaları Temizleme İpuçları

Yetersiz üretkenlikten kaynaklanan itici etkileri tersine çevirme çabası için, işte bazı öneriler. Temiz, güvenli ve yeterince organize bir ortamın daha fazla üretkenliğe önemli ölçüde katkıda bulunduğunu unutmamak önemlidir. Aşağıda, çalışma alanınızı ve ofis mobilyalarınızı nasıl temiz tutabileceğinize dair bazı profesyonel ipuçlarımız var.

Toz alma

Çeşitli unsurlar toz oluşturur. Birden fazla kişinin birlikte çalıştığı bir ofiste, toz üretim kaynakları artar. Kağıt lifleri, döşeme lifleri, deri ve tüy hücreleri, uygun olmayan hava filtreleri ve diğer birçok faktör tozun toplanmasını teşvik edebilir. Ofisler gibi trafiğin yoğun olduğu alanlarda, tüm yüzeylerin ve alanların tozunun alınması çok önemlidir.

Toz hemen hemen her şeye yerleşme eğilimindedir. Yani her şey tozlanmalı. Bununla birlikte, özellikle, bu alanların ve yüzeylerin temizlenmesi, toz birikmesini en aza indirmede çok önemlidir:

 • Masalar
 • Masa üzerindeki resim çerçeveleri, küreler gibi nesneler.
 • Kitaplık
 • Dosya dolapları
 • Pencere pervazları
 • Bilgisayar monitörleri
 • Bilgisayar faresi
 • Telefonlar

Bu öğelerin tozunu alırken, tozları rahatsız edebileceğinden kuş tüyü silgi kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, bu toz parçacıklarını ortadan kaldırmak için nemli bir bez veya uygun bir mobilya cilası veya temizleyici kullanmayı düşünün. Bu, toz parçacıklarının havada kalmasını önlemeye yardımcı olacaktır, bu da başka bir yere yerleşebilir veya alerjileri ve çalışanların sahip olabileceği diğer sağlık sorunlarını kötüleştirebilir.

Sık Yüzeylerin Dezenfekte Edilmesi

Düşündüğünüze rağmen, ofis mobilyalarınız muhtemelen ofis banyosundan daha fazla mikrop ve bakteri barındırıyor . Çalışırken, farenize, telefonunuza, monitörünüze veya iş arkadaşlarınızın klavyelerine veya masalarına dokunduğunuzda, çapraz kontaminasyon meydana geleceği kesindir. Bu nedenle yüzeylerin dezenfekte edilmesi zorunludur.

Alanınızı sterilize ederken, istenmeyen mikropları ve bakterileri yok etmek için dezenfekte edici mendiller kullandığınızdan emin olun. Düzenli olarak dokunulan masanızı, koltuk kollarınızı, telefonunuzu, kapı kollarınızı, bilgisayarınızı, bilgisayar farenizi ve diğer eşyaları sildiğinizden emin olun.

Bunu yapmak, çalışma ortamınızın günlük kullanım için hijyenik ve sıhhi kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, elektronikleri temizlerken, bu yüzeyler için güvenli olan mendiller kullandığınızdan emin olun.

İstenmeyen Kumaş Lekelerini Çıkarma

Ofis gibi trafiğin yoğun olduğu bir alanda, halıda, giriş halısında veya döşemede lekelerin ve istenmeyen noktaların görünmesi oldukça olasıdır. Kahve dökülmeleri, çamur lekeleri ve yemek lekeleri, bir görünüm oluşturabilecek kirli noktalardan sadece birkaçıdır. Bu lekeleri olduğu gibi bırakmak, ofisinizin kirli ve istenmeyen görünmesine neden olabilir. Bunları temizlemek, görünümünü iyileştirmeye ve temiz ve taze olmasına yardımcı olabilir.

Kilimlerdeki ve halılardaki lekeleri çıkarmak için halı temizleme spreyi kullanmayı düşünün. Ofisinizdeki döşemeli sandalyeler için bu sprey aynı zamanda lekeleri kaldırmak için de kullanılabilir. Bu spreyi kullanmak yeterli olmazsa, kendi leke çıkarıcınızı yapabilirsiniz. İstenmeyen yerlerdeki ılık suyla birlikte kabartma tozu da lekeleri kaldırmak için mükemmel bir çözümdür. Ancak, çıkarmadan önce birkaç saat oturmasına izin vermeye hazırlıklı olun.

Zeminleri Vakumlama, Süpürme ve Paspaslama

Ofisinizdeki zeminleri temizlemek, onu temiz tutmak ve herhangi bir potansiyel tehlike riskini azaltmak için en önemli gerekliliklerden biridir. Zeminde enkaz veya döküntü birikirse, çok sayıda sorun yaratabilir. Ofis alanınızı sağlıksız hale getirebilir ve en önemlisi kayma ve düşme tehlikesi yaratabilir.

Halı kaplı zeminleriniz veya kilimleriniz varsa, mümkünse bunları günlük olarak süpürmeyi düşünün. Temizlemeden önce, istenmeyen kokuları gidermek için halının üzerine karbonat serpin. Kabartma tozu, hoş olmayan kokuları gidermeye yardımcı olan bir nötrleştirici görevi görür.

Halı kaplı olmayan zeminlerde süpürme ve paspaslama tozu, kiri ve kiri temizlemek için harikadır, bu da zeminlerde donuk bir döküm oluşturabilir. Ilık su, sirke ve karbonatla karıştırılmış az miktarda bulaşık deterjanı iyi bir zemin temizleyicidir. Aynı zamanda parlaklığını yenilemeye yardımcı olur. Aynı çözüm diğer yüzeyleri temizlemek için de kullanılabilir.

Alanınızı Düzenleyin ve Düzenleyin

Temiz ve düzenli bir alan, üretkenlik için mükemmel bir ortam oluşturur. Konsantrasyonu iyileştirir ve daha az dikkat dağıtıcı unsur olmasını sağlar. Bunun yerine, gerekli öğeleri çılgınca aramadan ihtiyacınız olanı bulmanızı sağlar. Temiz bir masa veya çalışma alanı, hassas evrakların yanlış yerleştirilmesi riskini de azaltır. Sonuç olarak, şeyler olması gereken yerde kalır ve gerektiğinde elde edilebilir.

Çalışma alanınızı düzenli tutmanıza yardımcı olmak için uygulayabileceğiniz bazı basit alışkanlıklar vardır. Bunlar aşağıdakilerden bazılarını içerir:

 • Dağınıklığı önlemek için gerekli belgeleri hemen dosyalamak
 • Gevşek kağıtlar için tepsi ve düzenleyici kullanma
 • Kalem / kalem tutucuyu kullanma
 • Telefon kablolarının çözülmesi
 • Güç şeritlerini ve fişleri gizleme
 • Masa üzerindeki kişisel eşyaları en aza indirme
 • Bir monitör standı ve klavye tutucuları kullanma

Çalışma alanınız için bu önerileri benimsemek, yalnızca müşteriler üzerinde yarattığı izlenimi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda ne kadar etkili çalıştığınızı da etkiler. Temiz ve düzenli bir ortam netlik sağlar ve artan üretkenlik için faydalıdır.

Diyarbakır’da Profesyonel Temizlik Hizmetleri için Hijya Temizlik

Ofis temizliği yapacak ve ofisinizde olağanüstü temizlik hizmetleri sunabilecek bir Diyarbakır temizlik şirketi arıyorsanız , Hijya Temizlik’i düşünmenizi öneririz. Şirketimiz gerektiği gibi rutin veya ara sıra temizlik hizmetleri sağlama konusunda esnektir.

Bununla birlikte, işletmeniz için daha kişiselleştirilmiş bir temizlik hizmetine ihtiyacınız olursa, bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı kalabiliriz. İşletmenizin temizliğini korumanıza nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için 0552 324 9374 numaralı telefondan veya buradan web sitemizden bize ulaşın .

Müşterilerimizin işletmemiz hakkında yaptığı yorumlara göz atın.