Sıfırdan Diyarbakır Temizlik Şirketi Açma

Hijya Temizlik / Temizlik / Sıfırdan Diyarbakır Temizlik Şirketi Açma
Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 202025 Kasım 2020 » Kategori: Temizlik
Sıfırdan Diyarbakır Temizlik Şirketi Açma
Sıfırdan Diyarbakır Temizlik Şirketi Açma

Adım # 1: Diyarbakır Temizlik Şirketi Adına Karar Verin

Öncelikle, daha fazla ilerlemeden önce temizlik şirketinizin ismine kesinlikle karar vermelisiniz. Diyarbakır temizlik şirketi adı seçerken müşteriler tarafından nasıl algılanacağını düşünmelisiniz. Hijya Temizlik denince aklınıza ne geliyor?

Bir müşterinin zihninde, markalı bir isim daha profesyonel, yerleşik ve itibarlı görünür. Uzun olan ve birisinin adını içeren bir isim, profesyonelce değil ve muhtemelen ucuz görünüyor. Diyarbakır’daki en iyi temizlikçi olabilir, ancak ev sahiplerinin aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda saygın Diyarbakır temizlik şirketi olduğunda algı her şeydir.

İşletme adınıza karar verdikten sonra, tam alan / web sitesi adının çevrimiçi olarak mevcut olduğundan emin olun. Aynı adla başka hiçbir işletmenin kayıtlı olmadığından emin olmak için yerel işletme tescil yetkililerinize de danışmanız gerekecektir.

Adım # 3: Yasal Gereksinimler

İlk temizliğinizi yapmadan önce, hangi iş yapısına sahip olacağınıza karar vermeniz gerekecektir. Daha sonra, bir şahıs şirketi olarak kayıt yaptırıyorsanız, işletme adınızı yerel tapu sicil dairenize veya bir LLC kuruyorsanız Dışişleri Bakanlığına kaydetmeniz gerekecektir .

Bunu kendiniz yapabilir veya LegalZoom gibi çevrimiçi bir yasal belge hizmetinin sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz . Yeni başlıyorsanız ve hiç çalışanınız yoksa, daha fazla sorumluluğunuz olana kadar tek mal sahibi olarak kaydolabilirsiniz.

Çalışanları işe alacaksanız veya işletmenizi vergilerinizdeki sosyal güvenlik numaranızla ilişkilendirmek istemiyorsanız, IRS’den bir İşveren Kimlik Numarası (EIN) almanız gerekecektir .

Ardından, işletmeniz için herhangi bir ruhsat veya imar izni gerekliliği olup olmadığını görmek için yerel kasaba veya ilçenize danışmanız gerekecektir . Bu bilgiyi yerel kasaba veya ilçe hükümet daireleri ile iletişime geçerek bulabilirsiniz. İşte bu bilgiyi bulmak için iletişime geçebileceğiniz eyalet işletme ruhsat bürolarının SBA’sının bir listesi .

Son olarak, işletmenizi kaydettikten sonra, tüm kayıt evraklarınızı alın ve bir işletme cari hesabı açın . Temizlik gelirinizi kişisel çek hesabınızla karıştırmak istemediğiniz için bu çok önemlidir. Bu aynı zamanda işletmenizin genel finansal raporlaması ve takibi için de önemlidir, özellikle vergilerinizin beyanı söz konusu olduğunda ticari gelir ve giderlerinizi takip ederken.

Adım # 3: Diyarbakır Temizlik Şirketi Sigortası

Bir müşterinin evine veya ofisine adım atmadan önce, işletmeniz için uygun genel sorumluluk sigortası tutarlarına sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Ayrıca, çoğu ev sahibi veya ofis sahibi bunu bekleyecek ve hatta bazen sizi işe almadan önce sorumluluk sigortanızın kanıtını sunmanızı isteyecektir.

Sorumluluk teminatına sahip olmak, sağladığınız hizmetin bir sonucu olarak birinin yaralanması veya mülkün zarar görmesi durumunda, mali olarak davalardan korunmanızı sağlar.

Kapıcılık Tahvilleri

Bir temizlik bağı, bir çalışanın işte hırsızlık yapması durumunda ev sahibine veya ofis sahibine koruma sağlar. Bu tür bir sigortaya sahip olmak endüstri standardıdır ve potansiyel müşteriler sizden sigortalı olmanızı bekleyecek ve hatta bazen sizden teminat kanıtı sağlamanızı isteyecektir.

Bu farklı teminat türlerine sahip olmak, şirketinizi sorumluluktan korumak ve müşterilerinize profesyonel bir Diyarbakır temizlik şirketi olduğunuzu ve sizinle iş yaparken kendilerini güvende hissedebileceklerini göstermek için bir gerekliliktir.

Mülk hasar sigortası, işçi tazminatı ve ticari araç sigortası (şirket araçlarını kullanan çalışanlar için) dahil olmak üzere ihtiyacınız olacak diğer temizlik işi sigortası türleri .

Adım # 4: Ev Temizlik Malzemeleri Kontrol Listesi

Artık tüm yasal şeyleri ortadan kaldırdığınıza göre, temizlik malzemelerinizi bir araya getirmenin zamanı geldi ! Yeni başlıyorsanız ve ticari / kurumsal toplu temizleyiciler satın almak için bir bütçeniz yoksa, temizlik malzemelerinizin çoğunu Home Depot veya Lowe’s ve Amazon gibi diğer birkaç çevrimiçi mağazadan alabilirsiniz.

Yeni başlarken paradan tasarruf etmek için, konsantre temizlik kimyasalları satın almanızı, her seferinde bir şişe temizleyici almanızı tavsiye ederim. Bu size zaman ve para kazandıracak. Seçtiğiniz temizlik konsantresinden bir galon ve boş bir 32 oz şişe satın alın. Önerilen miktarda konsantreyi şişeye dökün ve kalanını suyla doldurun.

İlk başladığımda öğrendiğim bir diğer ders de tek kullanımlık bezler almamaktı. Mikrofiber bezleri, toz bezlerini ve paspas başlıklarını kolayca satın alabilir ve her kullanımdan sonra çamaşırlara atabilirsiniz. Bu, tek kullanımlık Swiffer toz bezi veya kağıt havlu satın almak zorunda kalmayarak size çok para kazandıracaktır. Üstelik daha çevre dostudur.

Adım # 5: Ev Temizliği Kontrol Listesi

Tüm temizlik malzemeleriniz hazır! Şimdi ne olacak? İlk evinizi veya ofisinizi temizlemeden önce, temizleyeceğiniz öğeler ve alanlar için bir kontrol listesi oluşturmanız gerekecektir. Bunu yapmanın en iyi yolu , bölgenizdeki diğer temizlik hizmeti web sitelerini araştırarak neleri temizlemek için sunduklarını görmektir.

Genellikle üç farklı temizleme türü vardır: normal, ilkbahar / lüks ve içeri / dışarı hareket. Yay / lüks ve içeri / dışarı taşınan temizlikler çok benzerdir ve genellikle normal servisin yaptığı her şeyi, ayrıca süpürgelikleri, kapı çerçevelerini, pencere contalarını vb. Silme gibi ekstra öğeleri sunar.

Temizlik kontrol listenizi oluşturmak için, bir Word belgesi veya Excel elektronik tablosu açın ve sağlayacağınız hizmetler için her seferinde temizleyeceğiniz tüm öğeleri ve alanları girin. Bir müşteri için bir tahmin yürütürken, bu kontrol listesini onlara sunmak isteyeceksiniz, böylece tam olarak neyi temizleyeceğinizi bilsinler. Bu, müşteriniz için güvence sağlar ve işletmenizde tekrarlanabilir bir sistem oluşturmanıza yardımcı olur.

İşte temizlik işim için kullandığım ev temizliği kontrol listesi örneği . Kontrol listenizi bölgenizdeki diğer temizlik hizmetlerine benzer tutmak istediğinizi unutmayın, böylece müşterilerinize fazla ücret ödemeyerek veya eksik ücretlendirmeyerek rekabet gücünüzü koruyabilirsiniz.

Adım # 6: Ne Tür Hizmetler Sunacaksınız?

Ev Temizliği ve Hizmetçi Hizmetleri

Normalde ev temizliği şirketleri tarafından sunulan üç farklı ev temizliği hizmeti türü vardır : normal, yaylı / derin ve hareketli / taşınan temizlik. Ayrıca, bu hizmetler genellikle tek seferlik bir hizmet olarak veya haftalık, iki haftalık ve aylık gibi yinelenen bir şekilde sunulur.

Küçük Ofis Temizlik Hizmetleri

Ev Temizliği ve Hizmetçi Hizmetleri genellikle hizmet listelerinde küçük ofis temizliğini içerir. Konut ve küçük ofis temizliği arasındaki tek fark, ofisin zeminleri cilalamanızı ve cilalamanızı isteyip istemediği ve günün hangi saatinde temizleyeceğinizdir. Konut temizliği için saatler genellikle 07:30 ile 17:00 arasındadır. Küçük ofis temizliği için iş saatlerinde veya ofis kapandıktan sonra temizlik yapmanız istenebilir.

Ticari Temizlik Hizmetleri

Ticari bir temizlik hizmetine başlamak, konut temizlik hizmetinden tamamen farklı bir iş modelidir. Ben şahsen bir ev temizlik hizmeti veriyorum, bu nedenle ticari temizlik konusunda doğrudan bir deneyimim yok.

Bildiğim şey, ticari işlerin çok daha büyük olduğu ve daha büyük bir kadro gerektirdiği. Ayrıca, temizlik sıklığı genellikle her gece mesai saatlerinden sonra olmaktadır ve teklifleri içeren farklı bir fiyatlandırma yapısı vardır. Temizleme görevleri ayrıca ticari zemin kaplamasının tampon ve cilalayıcılarla nasıl ilgilenileceği gibi farklı beceri setleri gerektirir.

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat sonrası temizlik, başka bir potansiyel iş modelidir. Bu, yukarıda belirtilenler gibi, ancak farklı temizleme yöntemleri ve fiyatları ile ayrı bir uzmanlık hizmetidir. Bu hizmetler, yeni bir ev inşa edildikten ve temizlendikten, evin içindeki tüm yüzeyleri süpürdükten ve tozunu aldıktan hemen sonra devreye girecek. Bu, konut temizliğine benzer, ancak çok fazla alçıpan tozu içerir. Ev sahipleri yerine doğrudan müteahhitlerle de çalışacaksınız.

Adım # 7: Temizlik İşinizi Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

Temizlik işinizi pazarlamanın anahtarı, potansiyel müşterilerin hizmetlerinizi aradığı yerde bulunur.

Google, potansiyel müşterilerin servis sağlayıcıları bulmak için gittikleri ilk yerlerden biridir.

Dolayısıyla, ilk eyleminiz Google’a atlamak ve ev temizliği, ev temizliği, hizmetçi hizmetleri, temizlik hizmetleri vb. Ve şehriniz / şehriniz gibi anahtar kelime terimlerini aramak olacaktır. Örn. Ev Temizliği Diyarbakır.

Bölgenizdeki diğer temizlik hizmetleri dışında Google’ın ilk sayfasında görünen siteler / bağlantılar bulunup listelenmek istediğiniz yerdir.

Ancak zamanınızı boşa harcamadan ve bu sitelerde listelenmeye çalışmadan önce bir temizlik işi web sitesi hazırlamanız gerekir .

Bir web sitesi, potansiyel müşterilerle güven oluşturmanıza ve sizi rakiplerinizden ayırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, müşterilerin sunduklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmeleri ve sizinle iletişim kurmaları veya sizden bir tahmin almaları için bir yol sağlayacaktır.

Hizmetlerinizi pazarlamaya başlamadan önce arkadaşlarınıza ve ailenize facebook’ta yeni bir temizlik işi başlattığınızı söyleyin ve onlardan haberi yaymalarını isteyin.

Ayrıca facebook’ta yerel garaj satışı ve topluluk gruplarına da katılabilirsiniz. Anahtar, gruba yardımcı olmak ve temizlik için başvurulacak kişi olmaktır.