Sık Kullanılan Alanların Temizliği

Hijya Temizlik / Ev Temizliği / Sık Kullanılan Alanların Temizliği
Yayınlanma Tarihi: 19 Aralık 202019 Aralık 2020 » Kategori: Ev Temizliği

Hijyen ve sağlık 2020’nin ana teması oldu ve bu dönemde insanlar evlerini sağlıklı, güvenli ve temiz tutmanın yollarını arıyor. Mikroplara karşı dezenfektan ürünlerine ilginin arttığını görüyoruz.

Sık Kullanılan Alanların Temizliği
Sık Kullanılan Alanların Temizliği

Sık Kullanılan Alanların Temizliği Nasıl Yapılır ?

Evinizin etrafındaki mikropları yok etmek iyi bir fikir olsa da ev temizliği için çok çaba sarf etmeniz gerekir ! Haftada birkaç kez evinizin tüm alanlarını dezenfekte etmek yerine, sık kullanılan alanlara odaklanın. Evinizin sık kullanılan alanlarında; zararlı mikroplar, bakteriler ve virüsler daha çok bulunur, çünkü gün boyunca bu alanlara mikrop taşıyan kirli ellerle sık sık dokunulur.

Düzenli olarak dezenfekte etmeniz gereken evinizin en sık kullanılan alanları:

  • Kapı kolları
  • Işık anahtarları
  • Uzaktan kumandalar
  • Anahtarlar
  • Cep telefonları
  • Musluklar
  • Tuvaletler
  • Masa ve tezgah üstü gibi ortak yüzeyler

Sık kullanılan alanları nasıl temizlersiniz ?

Sık kullanılan alanları düzenli olarak temizleyerek evinizdeki mikropların yayılmasını etkili bir şekilde durdurabilirsiniz. Ayrıca her gün temizlik için saatler harcamanızı gerektirmeyeceği için harika bir yöntemdir.

Bunun aktivite seviyenize bağlı olarak yapılması gerektiğini belirtmiş olsak da yine de günlük yapılması gerekiyor. Günde birkaç kez evinize girip çıkan kişiler veya yüksek riskli işlerde çalışanlar, yayılmayı azaltmak için bunu günde birkaç kez yapmak isteyebilir.

Çoğu virüsün yüzeylerde saatlerce, bazı bakterilerin ise yüzeyler kuruysa birkaç gün hayatta kalabileceği söyleniyor! Bu nedenle sık dokunulan bu alanların başında kalmak önemlidir.

Ne kullanmalı

Evinizi temizlerken ellerinizi temiz tutmayı ve evinize geri getirdiğiniz mikropları en aza indirmek için yanınızda el dezenfektanı bulundurmayı unutmayın. Sık kullanılan alanları etkili bir şekilde temizlemek için önce bunları düzenli olarak temizlemeniz gerekir, örneğin sık kullanılan alana püskürtün ve silin, ardından dezenfektan püskürtün. Dezenfektanınız en az% 70 alkol, seyreltilmiş bir çamaşır suyu çözeltisi veya EPA’ya kayıtlı ev ürünleri içermelidir. Hepsi farklı bekleme süresi gerektireceğinden, her ürün için talimatlara uymak önemlidir.

Eğer evinizin bu sık kullanın alanlarını temizlemeye vaktiniz yok ise Diyarbakır temizlik şirketi Hijya temizlikten yardım talep etmek için 0552 324 9374 numaralı telefonu arayın.