Temiz Bir İş Yeri Güvenli Bir İş Yeridir

Hijya Temizlik / Ofis Temizliği / Temiz Bir İş Yeri Güvenli Bir İş Yeridir
Yayınlanma Tarihi: 29 Kasım 202029 Kasım 2020 » Kategori: Ofis Temizliği

Temiz bir işyeri sağlamanın önemi, estetik ve ilk izlenimlerin ötesine geçer: aynı zamanda personelin, ziyaretçilerin ve genel halkın sağlığı ve güvenliği üzerinde doğrudan bir etkisi olur.

İş yerinde hastalık ve yaralanma vakalarının azaltılması, temiz ve güvenli bir iş yeri sağlamak için Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizliğin sizler için hazırladı adımları takip ederek sağlayabilirsiniz.

Temiz Bir İş Yeri Güvenli Bir İş Yeridir
Temiz Bir İş Yeri Güvenli Bir İş Yeridir

Temiz, kuru zeminler

Zeminlerinizin her zaman temiz ve kuru olmasını sağlayarak düşmeleri önleyin. Süpürgenizin zemin türünüz için doğru zemin temizleyici kimyasalı kullandığından emin olun – yanlış ürünü kullanmak kayma tehlikesi oluşturabilir ve işyerinde yaralanmalara neden olabilir. Dökülmeleri olur olmaz temizleyin.

Yüzeyleri Dezenfekte Edin

Soğuk algınlığı ve grip virüslerinin giderilmesini sağlamak için paylaşılan yüzeyler ve ekipman düzenli olarak temizlenmelidir. El yıkama ve dezenfekte, soğuk algınlığı ve grip virüsleri dahil bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemenin etkili bir yoludur. Mutfak ve banyo gibi ortak tesislerde, resepsiyonda, fotokopi makinesinin ve diğer ofis ekipmanlarının yanında el dezenfektanı bulundurarak çalışanlarınızı ellerini düzenli olarak dezenfekte etmeye teşvik edin.

Tehlikeli maddeleri çıkarmak için klima filtrelerinizi temizleyin

İş yeri sisteminizin etkili bir şekilde temizlenmesi ve bakımı, ofisinizdeki mikrop ve kir dolaşımını azaltmaya yardımcı olur. Temiz klima filtreleri, daha sağlıklı hava ve daha sağlıklı çalışanlar sağlar.

Zeminlerden ve yürüyüş yollarından dağınıklığı kaldırın

Yürüme yollarını dağınıklıktan temiz tutarak yaralanma olasılığını azaltın. Bir geçitteki beklenmedik bir nesne, personeliniz ve ziyaretçileriniz için takılma tehlikesi oluşturabilir.

Kabloları yönetin

Güç, internet ve telefon kabloları çalışanlar ve müşteriler için engel oluşturabilir. Kabloları gizlemek için duvarların arkasına veya halıların altından geçirmeye çalışın. Yürüme yollarında kabloların geçmesini önlemek için elektrik prizlerini, internet bağlantılarını ve telefon jaklarını kolayca erişilebilen yerlere kurun.

Atıkları derhal atın

Çöp sepetlerinizin ve bidonlarınızın çöple dolmasına izin vermeyin – çöpün derhal imha edilmesi, alanı dağınıklıktan uzak tutar ve enfeksiyonun olası yayılmasını azaltır.

Haşere kontrolü

İstenmeyen haşereler, hastalıkları aktarabilir ve ısırıklar ve cilt enfeksiyonları gibi yaralanmalara neden olabilir. Zararlı böcekler söz konusu olduğunda, önleme, iyileştirmekten daha iyidir – en iyi sonuçlar için profesyonel bir haşere kontrol şirketi ile bir haşere kontrol yönetimi planı uygulayın.

İş yeriniz ne kadar güvenli? Kendine sor:

 • Kapılar ve yürüyüş yolları açık mı?
 • Atık ve geri dönüşüm ne sıklıkla toplanır ve kaldırılır?
 • Zeminler ve pencereler ne sıklıkla temizleniyor?
 • Yüzeyler ne sıklıkla temizlenir ve dezenfekte edilir?
 • Personeliniz için banyoda ve diğer ortak alanlarda dezenfektan el yıkama sağlıyor musunuz?
 • Klima sisteminizi en son ne zaman temizlettiniz?
 • Haşere yönetimi planınız var mı?

İşyerinizin temiz ve güvenli olmasını sağlamak, personelinizin ve ziyaretçilerinizin sağlığı ve refahı için çok önemli olduğundan, bir Diyarbakır temizlik şirketi uzmanlarını işe almak size fayda sağlar.

Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik, tüm temizlik gereksinimlerinizi yönetebilir, iş türünüze ve gereksinimlerinize uygun çok çeşitli hizmetler sunar.

Hizmetlerimiz şunları içerir:

 • Genel Temizlik – Tüm Yüzey Tipleri
 • Uzman Hizmetleri – Sektöre Özel
 • Sert Yüzeyli Zeminler – Tüm Yönler
 • Halı temizleme
 • Temiz pencere
 • Derz ve Fayans Temizliği
 • Basınçlı Temizleme
 • Zemin bakımı
 • Haşere kontrolü

İşletmenizin neye ihtiyacı olduğu hakkında bizimle iletişime geçin ve bir çözüm bulalım.